Üyeliklerimiz

IDFB.jpg

IDFB - International Down And Feather Bureau

1953 yılında Paris’te kurulan ve tüy ile ilintili sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri bir araya toplamayı amaç edinmiş ticari bir örgüttür. Uluslararası tüy ve test metotları hakkındaki standartları belirleyerek, tüketiciye güvenli ve anlaşılır, kolay tanımlamalar yayınlar. Maya Tekstil, Türkiye’nin tek IDFB üyesi kuruluşu olarak, uluslararası standartların belirlenmesi ve geliştirilmesinde aktif rol oynar ve bu standartları bünyesinde barındırdığı markalarının tüm ürünlerine adapte etmektedir.

ISPA.jpg

International Sleep Products Association

Uluslararası Uyku Ürünleri Derneği - ISPA (International Sleep Products Association) dünya çapında 50 ülke üzerinde yaklaşık 700 üreticiyi temsil ediyor. Dernek ayrıca tüm üyeleri için mevzuat, bilgi ve eğitim alanlarında geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. MAYA TEKSTİL’in 2011’den bu yana ISPA üyeliği bulunuyor.

EDFA.jpg

European Down and Feather Association

EDFA, kurulduğundan bu yana tüy dolgulu ürünleri daha iyi kalite standartlarına eriştirmek amacıyla faaliyet yürütüyor. Firmaları alanında uzman kişilerle bir araya getiren EDFA, üretim sürecinde taraflar arasında bir etkileşim yaratıyor. 2008 yılında EDFA (European Down and Feather Association) üyeliğini gerçekleştiren Maya Tekstil, EDFA’nın Türkiye’deki ilk ve tek üyesi olarak Avrupa standartlarındaki üretimini tescilledi. PENELOPE ürünleri Avrupa Birliği’nin EN12934 standardına göre etiketlenmektedir. Bu standart, ürünlerde kullanılan gıdık ya da sırt tüyünün hangi orana sahip olması gerektiğini açıkça belirtiyor. PENELOPE ürünlerinde kullanılan kaz tüyleri yine AB standartları olan EN1162, EN1163, EN1164 ve EN12130 standartlarına göre test edilmiştir.