980x400-banner-kurumsal.jpg

BİZ KİMİZ ?

maya-logo-png.png

UYKU TEKSTİLİNDE

BİR DÜNYA MARKASI

Maya Tekstil, 1993 senesinde uyku ürünleri üretmek üzere kurulmuş bir firmadır. 250 m² bir atölyede sadece kaz tüyü yastık ve yorgan dolumu ile başlayan yolculuğumuz, bugün Sakarya Akyazı’da 200 dönüm arazide 52.000m² alana kurulu son teknoloji fabrikamızda devam etmektedir.

 

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku, sağlıklı hayatın omurgası ve herkesin sahip olması gereken bir yaşam kaynağıdır. Bu bilinç ile işimizin odağı olan kaliteli ve sağlıklı uyku kültürünü, topluma kazandırmak için tasarlıyor ve üretiyoruz. Çeyrek asırı aşan tecrübemiz ile ürettiğimiz sağlıklı uyku ürünlerini, elliden fazla ülkeye dünyanın en gelişmiş teknolojisinde sunuyoruz.

 

TÜRKİYE’DE İLK’LERİN

ÖNCÜ MARKASI

Türkiye'de uyku tekstili ürünleri sektörünü oluştururken öncülük ettiğimiz ilklerimiz ve başarılarımız ile gurur duyuyoruz.

• İlk kaz tüyü yastık ve yorgan üreticisiyiz

• İlk markalı yastık ve yorgan üreticisiyiz

• Perakende sektörünün ilk yastık ve yorgan mağazasına sahibiz

• Kaz tüyü yastık ve yorgan denilince akla gelen ilk markayız

• EDFA (Avrupa Tüy Birliğine) üyeliği olan tek Türk firmasıyız

• Türk tüketicisini kaz tüyü konforu ile tanıştıran Maya Tekstil, bu özel dolgu maddesine dair uluslararası platformda söz sahibi olan ilk ve tek Türk firmasıdır.

• Çok çeşitli dolgu malzemeleri ile üretim yapabilen en zengin makina parkuruna sahip ilk kuruluşuz

1/13

MAYA TEKSTİL MARKALARI VE İŞ MODELLERİ

Maya Tekstil üretimden ve innovasyondan aldığı gücü her coğrafya ve gelir grubundaki tüketicisine ulaştırmak için kendini sadece üretim ile kısıtlamamış markaları, satış kanalları ve bunun arkasındaki destek organizasyonu ile tam donanımlı bir şirket yapısı oluşturmuştur.

 

Maya Tekstil ürettiği ürünleri kendine ait markalar ve iş modelleri ile matriks bir organizasyon ile satmaktadır.

bedroom.jpg
dorme.jpg
othello.jpg
LOGOLAR.jpg
kurumsal
maya-logo-png.png